पोखराबाट बेनी आएका प्रहरी जवानमा कोरोना पुष्टि

0
27

बुटवल भदौ ८ रुपिस कार्की

unn.prixa.net

म्याग्दी – तालिम सकेर पोखराबाट बेनी कार्य क्षेत्रमा पोस्टिङ भएर आएका एक जना प्रहरी जवानमा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यही भदौ १ गते म्याग्दीको बेनी आएर क्वरेण्टीनमा बसेका २० वर्षीय पुरुष प्रहरीमा कोरोनाको सङ्क्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य कार्यालय म्याग्दीले जनाएको छ ।   

सङ्क्रमण पुष्टि भएपछि ती जवानलाई अहिले बेनीको खुल्लामञ्च नजिकै रहेको आइसोलेशन कक्षमा राखेर उपचार सुरु गरिएको स्वास्थ्य कार्यालयका निमित्त प्रमुख एकनारायण लम्सालले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार सङ्क्रमण पुष्टि भएका प्रहरी जवानको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको छ । 

गएको साउन ३१ गतेदेखि कोरोनाको सक्रिय बिरामी नभएको म्याग्दीमा सोमबार फेरि सङ्क्रमण पुष्टि भएको हो । सङ्क्रमित व्यक्तिको कन्ट्याक्ट टे«सिङको कामसमेत सुरु गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय म्याग्दीले जनाएको छ । 

कार्यालयमा नयाँ आएका सात जनाको समूहलाई छुट्टै राखिएकोमा एक जनामा सङ्क्रमण देखिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका सूचना अधिकारी एवं प्रहरी निरीक्षक डाक्टरप्रसाद चौधरीले बताउनुभयो ।

पछिल्लो पटक थप एक जनामा सङ्क्रमण पुष्टि भएसँगै म्याग्दीमा कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या ४९ पुगेको छ । 

अहिलेसम्म म्याग्दी जिल्लाबाट ११ सय ३४ वटा नमुना सङ्कलन गरी पीसीआर जाँच गर्न पठाइएकोमा ११ सय नौ वटा नमुनाको नतिजा आएको छ । त्यसमध्ये एक हजार ४८ नमुनाको रिपोर्ट नेगेटिभ, सङ्क्रमित बिरामीको दोस्रो र तेस्रो नमुनासहित ६० वटा नमुनाको रिपोर्ट पोजिटिभ आएकोमा एउटाको इन्भ्यालिड तथा २५ वटा नमुनाको रिपोर्ट आउन बाँकी रहेको स्वास्थ्य कार्यालयका निमित्त प्रमुख लम्सालले बताउनुभयो । 

सङ्क्रमितमध्ये ४३ पुरुष र पाँच महिला सङ्क्रमणमुक्त भएर घर फर्किसकेका छन् ।  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here